Dostarczmy wsparcie

Wspieramy wiele organizacji w naszym regionie, dlatego inicjujemy liczne akcje społecznościowe. Od dłuższego czasu wspieramy wiele regionalnych organizacji non-profit, małych sportowców i kluby sportowe, koncentrujemy się na działaniach, zwiększających świadomość proekologiczną a także wyższą wartość społeczną.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wspieranie wydarzeń kulturalnych, działalność charytatywną, edukację czy ochronę środowiska , traktujemy to jako naszą misję.

Wspieramy, to co w życiu najważniejsze – nasze zdrowie

Hospicjum Ondrášek

Organizacja zajmująca się kompleksowym wsparciem nieuleczalnie chorych dzieci oraz dorosłych w ostatnich dniach ich życia. Dzięki profesjonalnej opiece, chorzy mogą spędzić swoje ostanie dni w domu w kręgu rodzinnym. Od 13 lat mobilne hospicjum Ondrášek wspiera nieuleczalnie chorych dorosłych oraz dzieci. Każdego roku przewozi około 150 dorosłych i 20 dzieci i ich rodzin w Ostrawie i okolicach do 30 km (dorośli) oraz w regionie morawsko-śląskim (dzieci).

Stonoga Ostrava

Organizacja pomagająca osobom niepełnosprawnym – chorym psychicznym, w tym cierpiącym na zaburzenia autystyczne w wieku 6 – 64 lat.

Organizacja Wczesna Opieka

Wczesna Opieka to organizacja pozarządowa zapewniająca profesjonalną opiekę na wczesnym etapie, wsparcie i pomoc rodzinom, w których urodziło się dziecko z wadą wzroku czy innymi dysfunkcjami.

Wspieramy edukację

Czesi czytają dzieciom

Misją stowarzyszenia, Republika Czeska, czyta dzieciom lektury w celu budowania silnych więzi rodzinnych. Regularne czytanie dzieci ma kluczowe znaczenie dla rozwoju emocjonalnego. Czytanie rozwija pamięć i wyobraźnię oraz uczy myślenia. Dowiedzcie się więcej o projekcie Całe Czechy czytają dzieciom.

Pamięć narodowa

To duży zbiór wspomnień świadków, stworzonych w całej Europie przez osoby fizyczne, organizacje non-profit, instytucje edukacyjne, instytucje państwowe, które chcą dzielić się, porównywać, oceniać i omawiać ze sobą swoje nagrania, teksty, zdjęcia i dokumenty archiwalne. Odzyskane i dostępne zbiory wspomnień świadków pomagają odkrywać współczesną historię. Utworzenie kolekcji było motywowane potrzebą utworzenia platformy, która pozwoliłaby badaniom cyfrowym przechowywać, udostępniać i porównywać każdy wynik badań. Powspominajcie sobie i przeczytajcie sobie historie zawarte w Pamięci narodu.

Centrum PANT

Od początku swojego istnienia (2007) PANT koncentruje się na nauczaniu i popularyzacji historii XX wieku. Prowadzi portal www.moderni-dejiny.cz, z którego korzysta 90% nauczycieli historii. Posiada również wersję
w języku polskim, słowackim i węgierskim. Organizuje konferencje, wystawy objazdowe, pokazy filmowe, wydarzenia kulturalne i edukacyjne oraz debaty dla publiczności i szkół. Jest producentem i współtwórcą edukacyjnych filmów dokumentalnych, publikuje książki popularyzujące współczesną historię oraz przewodniki metodyczne dla nauczycieli. Centrum PANT jest instytucją edukacyjną z wieloma akredytowanymi projektami edukacyjnymi.

Wspieramy kulturę w naszym regionie

Festiwal Sweetsen

Największy festiwal muzyczny, teatralny i filmowy w Frýdku-Místku. Wydarzenie kameralne garstki przyjaciół, które po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku. Stało się jednym z największych i najbardziej oryginalnych imprez kulturalnych w Czechach. Specjalnością tego festiwalu jest przede wszystkim charytatywny charakter festiwalu, tylko sami artyści z Frýdka Místka oraz bezpłatny wstęp dla wszystkich odwiedzających. Przyjedźcie odwiedzić festiwal Sweetsen i zapoznajcie się z naszym regionem w trochę inny sposób.

Wsparcie dla regionalnych produktów

W ramach zamówień informujemy klientów o produktach regionalnych z Czeskiej Republiki, aby wspierać lokalnych producentów, a także przypominać o prawie zapomnianym rzemiośle i sztuce.

Przywiązujemy wielką wagę do sportu i ruchu

Klub piłki ręcznej Paskov

„Przede wszystkim chciałbym podziękować firmie Fortemix za sponsoring, jaki otrzymali młodzi piłkarze piłki ręcznej (uczniowie) połączonych drużyn Paskov i Krmelin. Ten sponsoring umożliwił nam zakup dresów do treningu na świeżym powietrzu, nawet w chłodniejsze dni.

Następnie kupiliśmy kilka piłek do piłki ręcznej i inny sprzęt treningowy m.in. drabinę koordynacyjną, itp.), który pomoże nam usprawnić trening i ogólną poprawę w zakresie gier i dyspozycji fizycznych naszych młodych piłkarzy ręcznych. Dziękujemy

ZaKH Paskov i TJ Sokol Krmelín trener starszego klubu Maňák Richard

Klub unihokeja Paskov

“Klub Paskov Saurians zapewniając organizację procesu sportowego i procesów aktywności fizycznej dąży, zgodnie z wyznaczonymi celami, do zapewnienia możliwości uprawiania sportu dla młodzieży i pozostałych zainteresowanych osób wywodzących się z wszystkich warstw społeczeństwa. Dar pieniężny, który otrzymaliśmy, przeznaczymy na wniesienie opłaty za turniej, opłacenie kosztów transportu i noclegów. Głównie jednak otrzymane środki przeznaczymy na zakup wyposażenia dla dzieci – kijów do unihokeja i sprzętu bramkarskiego.“

Sandra Moravcová, prezes klubu

HC Kopřivnice

“Witam serdecznie, dziękuję bardzo za czwarte miejsce mojej drużyny hokejowej” HC Kopřivnice !!! “

Jiří Prokeš, HC Kopřivnice

Nie lekceważymy znaczenia natury

Nowy skład materiału z recyklingu

Používání recyklovaného materiálu

Możemy również wspierać Państwa organizację pozarządową!

Czy znasz w swojej okolicy organizację non-profit, która potrzebuje wsparcia? Jeśli pomagasz osobom niepełnosprawnym społecznie lub fizycznie, promujesz edukację lub ochronę środowiska, napisz do nas. Lubimy pomagać i wspierać różnorodne inicjatywy.

    Wyślij swoje pomysły na adres: holeckova@fortemix.cz