Warsztat samochodowy, Niemcy

Klient urządzał sobie nowy warsztat samochodowy. Chodziło o prywatny budynek i pomieszczenie o powierzchni ok. 140 m2. Wcześniej w pomieszczeniu była podłoga betonowa, która dla warsztatu samochodowego się nie nadaje z powodu wysokiego pylenia i twardości powierzchni – opony ciężkich samochodów podczas dłuższych postojów na twardej powierzchni się deformują.

Przy szukaniu odpowiedniego rozwiązania dla nowej posadzki dla klienta było ważne, by wszystkie prace mógł wykonać sam. Wcześniej zastanawiał się nad płytami ceramicznymi, które nie przepuszczałyby na przykład rozlanego oleju, jak podłoga betonowa. Przyglądał się także systemowi vinyl-click, jednak tak ceramika, jak i system vinyl-click nie nadawały się dla pojazdów samochodowych. W wypadku płytek ceramicznych klient dodatkowo był świadomy wyższego wysiłku podczas instalacji.

O wyboru produktu Fortelock zadecydowała możliwość realizacji we własnym zakresie, przydatność dla samochodów i szybkość instalacji. Spośród konkretnych parametrów posadzki, klienta najbardziej interesowała antypoślizgowość, ponieważ z samochodów unika olej, a zimą spływa z nich woda. Aczkolwiek Fortelock nie był w porównaniu do innych rozwiązań, o których myślał, tańszy, to jednak zdecydował się na to rozwiązanie i jest z niego bardzo zadowolony.

„Czy miałbym beton, płytki ceramiczne, system click, nic z tego bym nie mógł natychmiast po instalacji używać. Więc ułożyłem jedną część pomieszczenia, na gotową posadzkę przesunąłem swoje rzeczy, przedmioty i kontynuowałem z drugą połową. Poszło absolutnie wspaniale. To było naprawdę niewyobrażalne, jak szybko i łatwo poszła instalacja z gumowym młotkiem. Wszystko poszło w mig. Nie używaliśmy żadnego kleju, a podłogę mogliśmy natychmiast ponownie używać i obciążyć.”

Szczegóły realizacji
Realizacja dla Warsztat samochodowy
Lokalizacja Niemcy
Powierzchnia 140 m2
Zastosowany materiał Fortelock 2010,ECO Black